Jan Otčenášek- Romeo, Julie a tma

4. prosince 2010 v 9:59 | Simulína =o* |  ♥Čtenářský koutek♥
Tak tahle knížka rozhodně patří moje oblíbence. Je to nádherný romantický příběh z 2. světové války. Bohužel bez happy endu, ale o to slinější je to příběh. Rozhodně si nemyslím, že je to knížka jenom pro holky, co jsem se ptala, tak se líbila i řadě kluků, kteří si ji původně začali číst jenom kvůli tomu, že je v seznamu povinné literatury k maturitě a je zárověň tenká- prostě ideální výběr, ale nakonec byli nadšení stejně jako já. Takže vřele doporučuji.
julie
snímek ze stejnojmeného filmu, natočeného podle knihy

Postavy: Pavel a jeho rodiče
Ester
lidé z domu, kde je Ester ukryta
♥ Prostředí: Československo za doby 2. světové války
Děj: Pavel se náhodně seznámí v parku s Ester, židovkou, která se nepřihlásila na transport do Terezína. Rozhodne se ji ukrývat před Němci. Nosí jí jídlo a snaží se ji zabavit v jejím provizorním světě mezi 4mi stěnami. Vzájemně se sbližují a zamilují se do sebe. Pavel střeží tajemství i před rodiči, ale poté, co se jeho otec dopídí pravdy, pomáhá Pavlovi, navzdory tomu, že se vystavují smrti spolu s Ester, kdyby ji Němci objevili. Pavel plánuje, že Ester vezme k tetě na venkov, kde jí nikdo nenajde, ale v noci před plánovaným přesunem Němci obklíčili město, aby našli původce atentátu na říšského protektora Heydricha. Vyplašená Ester vybíhá z domu s vědomím, že bude dříve, či později objevena a vystaví nebezpečí Pavla i jeho rodinu. Příběh končí tragicky- Ester je zastřelena německými vojáky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bleskovky-na-entou bleskovky-na-entou | 4. prosince 2010 v 10:04 | Reagovat

Ahoj :-) !
Někdo ho zná, někdo ne, ovšem každý kdo se zapojí, může vyhrát úžasné ceny!
Řeč je tu o mém znovu založeném blogu, na kterém můžeš vyhrát úžasné ceny za jednoduché otázky, na které odpovíš. Nejedná se o ceny typu: "blendíček, klikačka, diplomek" a podobné hlouposti, jsou to opravdu úžasné ceny ;-) , ovšem víc se dozvíš na samotném blogu, kde právě probíhá historicky první bleskovka po znovu založení, odkaz je tady → http://bleskovky-na-entou.blog.cz/1012/1-bleskovka. Určitě přijď, vyhrává každý!
P.S.: Omlouvám se za reklamu, ale veř mi, že to za to stojí ;-)

2 Wladimír Wladimír | E-mail | Web | 12. října 2011 v 20:38 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama