Srpen 2012

Nová životní éra

28. srpna 2012 v 3:08 | Simulína =o* |  ♥Stalo se♥
♥ Témata týdne se mi hodí čím dál tím víc. Jdeme dál totiž naprosto vystihuje mojí současnou životní situaci. Rozhodla jsem se totiž nechat svůj dosavadní život daleko za sebou a začít znovu od začátku. A snad i lépe.
♥ Nemůžu říct, že bych na sttřední školu nerada vzpomínala, ale přece jen jsou tu určité momenty, které velice ráda zapomenu. Jako například, že moje jediná skutečná kamarádka ze střední mě těsně před maturitou poslala na ono místo a už jsme se od té doby neusmířily. Popravdě řečeno, já jsem s holkama nikdy neuměla vycházet. Mnohem lépe si rozumím s kluky. Před těmi si nemusím na nic hrát a můžu všechno nazývat pravými jmény aniž by se kdokoli urážel, nebo mě snad citově vydíral. A jelikož tahle moje kamarádka úplně oželela veškeré nádherné kurzy, které nás gympl nabízel (cyklokurz, vodácký kurz, lyžák a luxusní desetidenní školní výlet do Itálie), trávila jsem tyhle akce s lidmi, se kterými jsem se nikdy úplně nedokázala sžít a vždycky jsem si mezi nimi připadala tak trochu přebytečná.
♥ Proto pevně doufám, že se na vysoké seznámím s novými lidmi, s lidmim kteří budou víc jako já a kteří z mého života nezmizí okamžitě po skončění školy.
♥ Prvním krokem ke splnění mého předsevzetí je dvoudenní konference nazvaná Prvákoviny, na které budou nejen prváci, ale i studenti starších ročníků, kteří nám pomohou zapadnout do studentského života a dají nám cenné rady ohledně našeho budoucího studia. Navíc tam bude několik zahraničních stážistů (například z Polska a Istabulu).
Tak mi držte palce ;))

Vaše Simulína

Rekapitulace mého záhadného zmizení ze scény

28. srpna 2012 v 2:49 | Simulína =o* |  ♥Stalo se♥
Stalo se toho požehnaně, ale myslím, že bych vás unudila k smrti, kdybych to měla všechno podrobně rozebírat, takže to vezmu jen tak letem světem, abyste byli v obraze ;))

♥NOVÝ PŘÍTEL- a tentokrát už snad poslední (ale nikdy neříkej NIKDY). Jsme spolu téměř rok a rozhodně si nemám na co stěžovat. Je milý, pozorný, pohledný a zábavný. Ideální kombinace, nemyslíte? =P

♥MATURITNÍ PLES- Tenhle den se zapíše do historie vážení. Slovy Barnyho Stinsona: "Tohle bylo legen.. počkej si.. dární. LEGENDÁRNÍ!V Chomutově je zvykem, že maturitní plesy se organizují tematicky a naše téma bylo KARNEVAL V RIU DE JANEIRU.
Když vemu v podtas všechno to úsilí, zařizování, hodiny strávené na telefonu, domlouvání veškerých podrobností s vystupujícími, dekoratéry, vizážistkou, kadeřnicí, hudebníky, zvukaři, choreografkou a tak dále. Pak další hodiny trénováním předtančení, ze kterého jsem si pravidelně odnášela pár modřin díky extrémní náročnosti, kterou si naše choreografka prosadila. A jen tak pro představu, náš maturitní ples sežral téměř 200 000 korun českých, když nepočítám peníze, které se nám poté vrátily na lístách, tombole, dražbě atd..
Pokaždé, když už se zdálo, že je všecho zařízené, objevila se další maličkost, kterou jsme přehlédli, jako například zaplatit poplatek OSE za autorská práva písní, které jsme chtěli pouštět, nebo třeba poplatek magistrátu za tombolu. (Mimochodem balení tomboly je ta nejhorší titěrná práce na světě!)
Taky jsem si zažila krušné chvíle s módní návrhářkou, u které jsem si nechala šít šaty na míru. Chvíli to vypadalo, že na ples půjdu v pytli od brambor, protože jí včas nedodali látku.
Nakonec ale všechno dopadlo nad očekávání. Dokonce i proslov jsem zvládla a neomdlela =D. Sice jsem do půlnoci běhala od čerta k ďáblu a ujišťovala se, že všechno běží podle plánu, ale nakonec jsem si to taky skvěle užila. Předtančení i všechna doprovodná vystoupení měla obrovský úspěch. Nejvíc jsem si ale užila svých 5 minut slávy, kdy jsem si kráčela pro šerpu a z balkónu na mě pršel vodopád drobáků =D
Simulíniných 5 minut slávy na červeném koberci =D Btw.: 13ti centimetrové podpatky jsem měla poprvé a naposled!

Naše překrásné lístky!! =))
A nakonec předtančení- enjoy!!

♥POSLEDNÍ ZVONĚNÍ- Vždycky jsem se strašně těšila na to, jak si budu moct konečně taky zařádit a musím říct, že je to nádhernej pocit, obrat všechny mlaďase o veškeré peníze, co u sebe zrovna měli, počkárat je od hlavy až k patě a pak ještě napěchovat prváky odpornou modrou kaší ze všech zbytků, co si jen dovedete předastavit. Celkem zarážející je, že i přes takové nevlídné chování jsem vyrazila v kostýmu anděla. =D


♥MATURITA- Tááákže to snad mluví samo za sebe. Já jsem od přírody strašlivej plašan a tohle byly snad největší nervy v mém dosavadním životě. Umíte si snad představit, jak vypadá člověk, který za normálních okolností plaší i kvůli sebemenším prkotinám, pod skutečným tlakem odpovědnosti. Maturovala jsem ve státní části z matematiky a češtiny a ve školní části z angličtiny a biologie. Moje už tak dost narušená psychika to postupně vzdávala a nával hysteráků byl na denním pořádku. Věty typu: "Já to nedám.", "Nic si nepamatuju.", "Já se na to vyse**!" apod. jsem sypala z rukávu na počkání. ALE! světe div se, maturitu jsem s přehledem zvládla a otevřely se mi dveře do nového světa známého jako VYSOKÁ!

♥PŘIJÍMAČKY- Vzhledem k tomu, že k přijímačkám jsem potřebovala do hlavy narvat tak desetinu z toho, co jsem nadrtila k matuře, jsem byla celkem v klidu. A když jsem se dozvěděla, že mě vzali do Ústí, do Plzně jsem jela jako největší king. Nakonec jsem úspěšně zvládla i přijímačky do Plzně a ta to nakonec na plné čáře vyhrála. Pokud jste zvědaví, kam že se to mé kroky budou v této nové éře ubírat, tak vás budu ještě chvilku napínat.. a nebo ne =D Datem 17.9. 2012 počínaje, se budu moct právoplatně představovat jako studentka Západočeské univerzity v Plzni, fakulty zdravotnických studií.

♥ NOVÁ PRÁCE- A vlastně zároveň moje první pracovní zkušenost vůbec. Usmálo se na mě štěstí a vyhrála jsem výběrové řízení na pozici recepční v chomtuvském hotelu Clochard. Myslela jsem si, že to bude brnkačka, ale ejhle! Je to větší zodpovědnost, než jsem čekala a krom toho jsem vymetla snad všechny noční směny, takže mám teď spaní parádně přeházený. Ve dne spim a v noci dřepim tady (ano píši vám ze svého pracoviště, propašovala jsem si sem notebook, abych zabránila smrti unuděním, protože na služebním počítači sice internet mám, ale je monitorovaný, což se mi zrovna nehodí =P). Nyní jsem tu skoro měsíc a pořád si ještě ve spoustě věcí nejsem jistá a učím se je za běhu. Krom práce recepční ještě pomáhám ráno na snídaních, protože hotel je přeplněný a personálu je málo, takže se občas stane, že zůstávám v práci na přesčas až 4 hodiny a z noční místo očekávaných 6:00 odcházím v 10:30. Mimo to ještě funguju jako vrátná pro přiopilé hotelové hosty, co se vrací k ránu, kdy už je zamčená brána. Dále pak jako pokojská, když nějakému hostu chybí mýdlo, polštář či snad ještě něco jiného v době, kdy už mají normální pokojské padla. A při snídaních funguju jako servírka, myčka a "hej počkej". =D Dnes jsem tu mimořádně na prodloužené směně od 19:00 do 15:00 druhého dne (tedy 20 hodin), protože jedna recepční to psychicky nevydržela a bez udání důvodu odešla a nebyla za ní žádná náhrada. Doufám, že alespoň ta výplatní páska bude stát za to.
Ubytování Chomutov hotel Clochard

♥ ROZVOD A SAMOSTATNÉ BYDLENÍ- a teď z trochu smutnějšího soudku. Jak už jste poznali z minulého článku, moji drazí rodičové už spolu nežijí. Mamča utekla s novým přítelem a táta se z toho špatně dostával. Nakonec ho popadla druhá míza, on si založil seznamku, zhubnul 12 kilo a našel si přítelkyni. Vlastně několik, z nichž to postupně zredukoval na regulérní jednu, ke které se prakticky odstěhoval. Z této situace plyne, že jsem v našem 3+1 zůstala bydlet sama (samozřejmě mi víc než často dělal společnost můj přítel, až to skoro vypadá, že bydlíme spolu), na čož si v podstatě nemůžu stěžovat, zvážím-li fakt, že mi táta platí nájem. A tomu se opravdu říká škola života, když člověk zjistí, že mu nikdo neuvaří, nevypere, nevyžehlí, neuklidí a tak podobně. Ono se říká, že nejlíp se člověk novým dovednostem naučí, když už mu nic jiného nezbyde. Takže jsem se naučila (dovoluji si říct velmi chutně) vařit, roztřídit prádlo tak, aby mělo svou původní velikost a barvu i po vyprání a udržovat domácnost v obyvatelném stavu. Alespoň mám teď náskok před ostatními až budu bydlet na koleji v Plzni.

Tak to by bylo zhruba všechno. Samozřejmě je to jen ve zkratce =D. Doufám, že se při čtení pobavíte stejně tak, jako já při psaní. =))

Simulína =o*

Caligula

28. srpna 2012 v 0:08 | Simulína =o* |  ♥Referáty♥
Základní informace
- pravé jméno: Gaius Caesar Augustus Germanicus
- rodiče: Germanicus a Agrippina starší
- byl římský císař vládnoucí od r. 37 až do okamžiku svého zavraždění o čtyři roky později
- členem julsko-klaudijské dynastie, založené Augustem
- prvním zvěstovatelem postupně se utužující autokracie (=samovláda, absolutizmus)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Gaius_Caesar_Caligula.jpg/220px-Gaius_Caesar_Caligula.jpg
Osobnost
- Na Caligulovu osobnost měly nepochybně silně negativní vliv dramatické momenty jeho života před nástupem na trůn
- Náhlá smrt otce, vypuzení matky, strašlivá smrt bratrů a permanentní ohrožení ze strany Tiberia--> rozkolísaná a pesimistická povaha
- chování se vyznačovalo náladovostí a nepředvídatelností
- oplýval intelektuálními zájmy --> znamenité rétorické schopnosti
- psaní poezie, mluvil plynně řecky, hluboké znalosti o literatuře
- záliby v často krutých žertech a sarkasmu
Život- cesta na trůn
syn Germanika- synovce a adoptivního syna císaře Tiberia, velice úspěšného generála, jenž náležel ve své době k nejpopulárnějším veřejným osobnostem Říma
- Během otcových taženích v Germánii obdržel malý Gaius svoji přezdívku Caligula, znamenající "botička".
- Po smrti Germanika se Caligulova matka Agrippina zapletla do neustále se zhoršující rozepře s Tiberiem -->vyhubení rodiny --> Caligulajediným žijícím mužským příslušníkem
- Po smrti svého prastrýce a adoptivního děda 16. března roku 37 se chopil moci
Život- vláda
- Dochovalo se jen málo pramenů vztahujících se ke jeho vládě
- Popisují ho jako umírněného a váženého panovníka, ačkoli v pokročilejší fázi líčí jeho krutost, výstřednost a sexuální zvrácenost, znázorňujíce ho jako tyrana posedlého šílenstvím
- v průběhu své krátké vlády Caligula usiloval o zvýšení kompetencí principa--> snaha o nastolení autoritativnějšího způsobu řízení státu podle orientálního vzoru
- stavební projekty, především na vybudování přepychových sídel určených pro vlastní potřebu
+ dal zřídit rovněž dva nové akvadukty zásobující vodou město Řím
-Slibné počáteční období vyznačující se blahobytem, přerušeno četnými administrativními přehmaty vedoucími k hospodářské krizi a hladu
- Caligula provedl různé veřejné reformy --> vyprázdnění státní pokladny
- Mezinárodně politicky významnou událostí se stala anexe Mauretánie --> krále nechal zavraždit při jeho návštěvě Říma
Caligula bohem
významným a vysoce kontroverzním prvkem Caligulovy prezentace stalo náboženství--> oděn do šatů různých polobohů a bohů, včetně Herkula, Merkura nebo Apollóna (i ženská božstva!!)
- Chrám Castora a Polluka na Foru byl přímo spojen s císařským palácem na Palatinu a zasvěcen Caligulovi.
- Hlavy soch několika bohů v rozličných svatyních byly odstraněny a nahrazeny podobiznami císaře nebo jeho příbuzných
Skandály
-Caligula měl udržovat incestní vztah se všemi svými sestrami --> největší náklonnost pociťoval k Drusille
- Svým přátelům a oblíbencům údajně dovolil, aby spali s Agrippinou (matkou)
- Taktéž je udáváno, že v císařském paláci zřídil nevěstinec, aby rozmnožil zdroje státních příjmů
- Svému koni Incitatovi měl postavit stáj z mramoru a obdarovat ho domem s nábytkem a otroky-->úmysl ustavit ho do úřadu konzula
Smrt
- 24. ledna roku 41 podlehl spiknutí zorganizovanému důstojníky pretoriánské gardy, některými senátory a členy císařského dvora
- Pokus římského senátu využít jeho smrti k obnovení římské republiky byl zmařen --> vojáci pretoriánské gardy prohlásili Caligulova strýce Claudia císařem

Máma- bytost, která mi dala život

26. srpna 2012 v 5:32 | Simulína =o* |  ♥Když se řekne♥
Ke slovu máma se mi pojí mnoho a mnoho různých pojmů. Láskou a důvěrou počínaje, zklamáním a trápením konče.

Můj vztah s mamčou nebyl nikdy nijak jednoduchý, ale dala bych nevím co za to, abych jsem se mohla vrátit o rok zpátky. (Teď to zní jako kdyby umřela, ale nebojte =D)

Jako malá jsem byla tatínkova prdelka a mamču jsem přehlížela, jako bych ji snad ani neměla, ale postupem času se všechno obrátilo. Jak už to bývá, dospívající puberťačka si nemá moc co říct s opačnou polovičkou téměř dvojnásobného věku a tak jsem začala zjišťovat, že tato osoba, kterou jsem tolik let přehlížela se stane nejen mojí rádkyní, průvodkyní životem, ale i nejlepší přítelkyní. Měla jsem s ní ten nejúžasnější vztah, jaký jen může matka a dcera mít. Mnoho lidí nás srovnávalo se známými seriálovými Gilmorkami. Líbilo se mi to, chtěla jsem, aby to tak zůstalo na vždycky. Razila jsem heslo "Dokud máma funí, budu bydlet u ní." Ale osud měl zřejmě jiné plány.

To, co jsem s ní prožila, už nikdy s nikým neprožiju. To s čím jsem se jí svěřila, už nikdy nikomu jinému nesvěřím. Vše co mě naučila už nikdy nezapomenu. Ale teď se skoro zdá jako by se to všechno rozplynulo. Už to nikdy nebude takové jako před rokem, už nikdy mezi námi nebude taková důvěra jako kdysi.

Všechno to začalo jejím odchodem. Může mě tisíckrát přesvědčovat, že odešla od táty a ne ode mě, ale výsledek zůstává stejný. Všechno se rozpadlo jako domeček z karet a nikdy už se nám nepodaří postavit ty silné základy, které byly nelítostně zbořeny. Nezbývá než stavět z papíru na zřícenině tehdejšího majestátného kamenného stavení.

Vděčím jí za mnoho věcí, ale svým odchodem mi dala poslední a nejcenější zkušenost. Školu života. I když to byla nejdrsnější lekce, kterou jsem kdy dostala, jsem vděčná za to, že jsem to zvládla a věřím, že ze mě teď je lepší, samostatnější a předvídavější člověk, což je v dnešní době k nezaplacení. (Ale k tomu v jiném článku).

Teď už jen zbývá doufat, že tohle všechno je jen záplava keců hnaných premenstruačním syndromem a náš vztah s mamčou bude zas tak pěvný, jako kdysi býval.

PS: Slibuji, že příští článek už bude veselejší. Podepsala se na mne značně i únava, jelikož tenhle článek píšu necelou půlhodinu před koncem noční směny a moje mozkové buňky odmítají spolupracovat na něčem kloudnějším.

Vaše Simulína =o*

Comeback?!

26. srpna 2012 v 5:00 | Simulína =o* |  ♥Stalo se♥
Ahoj čtenáři,

vím, že jsem skoro rok nic nepřidala a strašně mě to mrzí. Teď když se dívám na své zašlé dílo, ani bych se nedivila, kdyby se mi ho nepovedlo opět přivést k životu, ale přesto se Vás musím zeptat.. myslíte, že je ještě možné zmrtvýchvstání tohohle zašlého koutku fantasmagorických šplechtů?

Samozřejmě bych si tu ráda přečetla kladné odpovědi, ale pochopím, jestli už jste nadobro ztratili zájem. Popravdě řečeno, mám před vysokou, takže je celkem slušná šance, že se zase na delší dobu odporoučím, než si zvyknu na nápor zkouškových období a ostatních vysokoškolských radovánek.

Budu ráda za každý komentář od lidiček, co mi i přes tohle všechno zůstali věrní.

Vaše kající se Simulína =o*