Záplavy 2013 ???

4. června 2013 v 17:21 | Simulínka =o* |  ♥Když se řekne♥
♥ Říkejte mi ignorat.. a budete mít pravdu. Popravdě, jsem si všimla, že se něco děje teprve v neděli ráno, kdy mi na nechvalně známé sociální síti jeden známý napsal: "Tak co? Taky už jste zaplavený?" Moje reakce, byla: "Co?? Proč?" A pak jsem si uvědomila. že už nějakou dobu v kuse opravdu prší a tak by to mohlo znamenat rozvodnění řek, další vlnu paniky, protipovodňovývh opatření, humanitárních akcí a dárcovských sms.
♥ O ničem jsem nevěděla hned z několika následujících důvodů? A) byla jsem od čtvrtka zavřená na koleji, ponořená do studia a sebelítosti B) nekoukám na televizi a nečtu novinky.cz.
♥ Takže ano, jsem nechutný ignorant a popravdě, zrovna teď sedím na parapetu se slunečními brýlemi, takže hurey! Nejspíš budu do budnoucna ignorantem stále.
♥ Když se nad tím tak zamyslím, tak mě nenapadá jediný rozumný důvod, proč bych měla viset na jednom z kanálů ČT a sledovat povodňový vývoj. Chápu to u lidí, kterých se to zatím netýká a mohlo by se jich to týkat v následujících dnech, nebo u lidí, kteří mají v zatopených oblastech příbuzné, i když nebylo by jednodušší vzít telefon a zavolat jim? Protože lidi, kterých se to týká opravdu nemají čas na to, koukat na televizi. A lidi, kterým se tato politování hodná věc vyhnula obloukem jsou jen další z davu znuděných lidí, kteří dychtí po senzaci, která by obohatila jejich nudný program. Na mou obranu- i kdybych se zajímala, nic s tím nenadělám, se svým studentských finančním vyžitím bych postiženým stejně moc platná nebyla a za pár měsíců po tom zas nikdo ani nevzdechne ;)
♥ A na závěr ještě jedna poznámka hodná ukamenování. Nechápu lidi, co jsou už po milionté v řadě vytopení, nacpali do oprav desetitisíce, ne-li statisíce a stále bydlí na tom stejném, debilním místě. Každému normálnímu člověku by došlo, že se to příští rok stane zase a spočítá si, že náklady na stěhování ho vyjdou na mnohem menší částku.

Tak a teď do mě! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 4. června 2013 v 17:43 | Reagovat

S tímhle v podstatě souhlasím. Nás se povodně taky v žádném případě netýkají a za posledních patnáct let žádné netýkaly a jen tak týkat nebudou, maximálně jsme se šli podívat na potok a na řeku kilometr pod kopcem...a nic víc, na co větší zájem.

2 Peťula Peťula | 4. června 2013 v 17:50 | Reagovat

Jo, ale dům v povodňový oblasti od tebe asi nikdo nekoupí. A když ho neprodáš, nebudeš mít na stěhování jinam.. Začarovanej kruh ;)

3 Simulína =o* Simulína =o* | Web | 4. června 2013 v 18:43 | Reagovat

To je možná pravda, ale za peníze z oprav by už pěknej byteček byl i bez peněz z prodeje ;)

4 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 4. června 2013 v 20:22 | Reagovat

Tak do tebe!
1. Jak to, že tak dlouho nepíšeš?
2. Jsem z Prahy, ale bydlím na kopci, kam se Vltavská voda nedostane, i kdyby pršelo 40 dní, jako za dob Noema a jeho archy. Přesto mě povodňový stav zajímá a to ne z důvodů nudného života, který bych potřeboval něčím zaplnit. Ono je třeba dobré vědět, za koho a co se modlit, komu a kde pomoct.
3. Jsou lidé, kteří se jistě odstěhovat mohli a neudělali to. Pak jsou tu lidé staří, kteří prožili 70 a víc let u Berounky v domku po svých rodičích a jejich neochota stěhovat se je víc než pochopitelná. Pak jsou lidé, kteří domek zdědili, peníze nemají a k místu jsou vázáni pracovně. Kam jako mají utéct? Kde si myslíš, že na ně někdo čeká? A kdo jim půjčí tři mega na bydlení v Praze nebo Brně?
4. Ať chceš nebo ne, jsi součástí lidské společnosti, tohoto národa a tak se tě osud zaplavených nějak dotkne. Ty škody budeme nějakou formou platit všichni. Můžeš být ignorant, ale pak nečekej nic jiného od lidí ve vztahu k tobě. Zlaté biblické pravidlo: „Co chcete, aby druzí činili vám, čiňte vy jim!" pro tebe platí, byť nejsi věřící.

5 Simulína =o* Simulína =o* | Web | 5. června 2013 v 13:26 | Reagovat

Na tvůj komentář jsem vyložen čekala =D a nezklamals! Přesně tenhle obsah jsem od tebe očekávala a ano je na tom něco k zamyšlení, ale stejně, dokud nejsem výdělečně činná, tak s tím (ať chci nebo nechci) nemůžu nic udělat. Myslím z finanční stránky, ale to už jsem zmínila ve článku. A jak jsi už řekl, věřící nejsem a modlit se za ně tudíž taky nebudu. Takže kdo ví? Třeba se můj přístup v budoucnu změní ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama